KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Gouache 15511005
nr 1551 1005
Aly Ben Salem
(1910-2001), Sverige
Gouache, Karavan. Signerad, 24x29 cm, yttermått inklusive ram: 36x42 cm
Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.800 kr
måndag 3 juli 2023
kl 19:18:18
3.200 kr
3.200 kr
3.200 kr (Budbetjänt)
3.400 kr
3.600 kr
- Klassiska
Aly Ben Salem
Läs mer om Aly Ben Salem
Gouache